تولدت مبارک

تولدت مبارک

 

هنوز در فکر سارس و ایدز بودیم که چشم ما به جمال آنفلونزای خوکی روشن شد . البته این بیماری چیز جدیدی نیست و قبلا هم سابقه داشته  است . اما تازگی از مکزیک پا گرفت مثل آنفلونزای معمولی است . زمانی خطرناک می شود که خوک مبتلا به آن به آنفلونزای انسانی یا پرندگان مبتلا شود . و اینجا ویروس  H1N1   خود نمائی می کند. مانند یک سرماخوردگی از راه عطسه و سرفه و تماس با بیمار سرایت می کند .

علائمی مثل سرفه ، بی اشتهائی ، تب ، خستگی  ،ریزش آب از بینی و گلو درد ، اسهال و تهوع دارد.  از بیماران فاصله بیش از یک متر بگیرید ، دستان خود را مرتب با آب و صابون بشوید. دستهای خود را به چشم و بینی و دهان نزنید. تمام ...

و اما مرتب می خوانیم و می شنویم که باید زمان شستن دست زمان ثابتی باشد و سرسری و معمولی نشویم و توصیه می کنند که برای تنظیم زمان شستن دست ترانه  (( هپي برث دي تو يو  ))  را ضمن شستن دستها بخوانیم . حالا بعضی ها که یک کم تعصب دارند و می خواهند از فرهنگ غربی دوری کنند می گویند بخوانید .  (( تولدت مبارک  ، تولدت مبارک ))  دلشان خوش است که ضمن رعایت زمان شستن دست آن  ترانه خارجی را نخوانده اند. حالا نمی دانم چه اصراری دارند حتما باید آن ترانه و یا ترجمه اش باشد. جملات و کلمات زیبا و قشنگی در زبان و فرهنگ داریم که می توانیم جایگزین این ترانه شود.

 راستی می خواهم بدانم با این اوضاعی که آبادان دارد .مثل وضعیت بهداشت و آب و ............   این بیماری می تواند در آبادان خود نمائی کند .

 

آبادان شهرخاطره ها

نویسنده: غلامرضا فرد

خواندن 23 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 02 خرداد 1397 ساعت 21:31
محتوای بیشتر در این بخش: « دیدار دوستان قدیم فایده گاو »

تماس با ما ( ارتباط مستقیم )

 

ایمیل: اینجا کلیک کنید

ارتباط با تلگرام: اینجا کلیک کنید

ارسال اس ام اس با گوشی:  اینجا کلیک کنید

منتخب

تنظیمات قالب

رنگ قالب

Cyan Red Green Oranges Teal

طرح بندی

وسیع جعبه قاب دار لبه دار
نمونه هایی برای طرح بندی : جعبه ، قاب دار ، لبه دار
بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها در سایت رضایت شما را از کوکی ها نشان می دهد. مشاهده جزئیات