ترافیک

ترافیک

 
 

چندی پیش در عکسهای موجود در اینترنت به عکسی برخوردم مربوط به در ورودی اصلی پالایشگاه و محل تقاطع آن با خیابان اصلی . تصویری از چراغ راهنمائی و پلیسی که مسئول ترافیک آن تقاطع بود . پدرم کارگر پالایشگاه بود و مناظره آن چراغ راهنمائی و پلیس را دقیقا به خاطر دارم. آن زمانها ترافیک سبکی در شهر بود و رانندگان آن انسانهای منظم و مقرراتی بودند . یادم است در یکی از مجلات قدیمی کشور مطلبی نوشته بود در مورد ترافیک آبادان و عنوان مقاله این بود : در آبادان به هر راننده ای که مقررات رانندگی را رعایت نکند . به او می گویند آهای تهرونی (البته جسارت نباشد . احتمالا به خاطر مقداری بی نظمی در فرهنگ آن زمان آن شهر بوده است . )

چند روز قبل مطلبی در مورد مقایسه تعداد ماموران مستقر در خیابان امیری با میدان آزادی تهران خواندم . مقیاس این دو محل کاری منطقی نیست . زیرا ترافیک آبادان با خیابانهای باریک را نمی توان با آن میدان سنجید. در این چند روز ایام مبارک دهه فجر شاهد ترافیک سنگین در شهر بخصوص مرکز آن بودیم . نمی دانم آیا مسئولان شهر فکری برای بهبود ترافیک شهر در ایام نوروز نموده اند . شهری که هر سال در این ایام شاهد پذیرائی میلیونی راهیان نور و مهمانان نوروزی است . ضمن قدر دانی و تشکر از مسئولان شهر بخصوص ماموران زحمتکش راهنمائی و رانندگی با اوضاع این خیابانها نمی توان منتظر شق القمر از جانب ایشان بود . ولی امید است با برنامه ریزی صحیح و طرحهای مناسب ضمن کاهش بار ترافیکی شهر ترتیبی اتخاذ گردد که باعث سردر گمی مهمانان جهت مراجعه به مناطق مرکزی شهر و بازار نگردند.  

 

آبادان شهرخاطره ها

نویسنده: غلامرضا فردخواندن 17 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 02 خرداد 1397 ساعت 21:35
محتوای بیشتر در این بخش: « پاتوق دوربین اتوماتیک »

تماس با ما ( ارتباط مستقیم )

 

ایمیل: اینجا کلیک کنید

ارتباط با تلگرام: اینجا کلیک کنید

ارسال اس ام اس با گوشی:  اینجا کلیک کنید

منتخب

تنظیمات قالب

رنگ قالب

Cyan Red Green Oranges Teal

طرح بندی

وسیع جعبه قاب دار لبه دار
نمونه هایی برای طرح بندی : جعبه ، قاب دار ، لبه دار
بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها در سایت رضایت شما را از کوکی ها نشان می دهد. مشاهده جزئیات