دوربین اتوماتیک

دوربین اتوماتیک

 
 

عكاسي را به طور رسمي از اواخر دهه چهل شروع كردم . علاقه شديدي به  الكترونيك و عكاسي داشتم . اولين بار يك دوربين لوبيتل گرفتم . دوربين لنز رفلكس با حلقه فيلم دوازده تائي و سايز شش در شش و سياه سفيد . دوربين جالبي بود و هنوز هم آن را دارم . مدتها با آن كار مي كردم تا هوس دوربين اتوماتيك كردم .

پدرم كارگر پالايشگاه بود با هشت سر عائله .  خدا بيامرز هيچوقت به من نه نگفت . و مي دانستم اگر از او بخواهم به هر وضعي بود برايم تهيه مي كرد. ولي درخواستش از طرف من كمي بي انصافي بود و توقع نابجا . به بازار صفا لين چهار احمدآباد رفتم  يك ساعت روميزي خراب تهيه كردم . يادمه روي صفحه ساعت نمائي از يك مرغ با جوجه هايش بود كه مشغول دانه چيدن از روي زمين بودند . آن را به خانه آوردم . تمام متعلقاتش را باز كردم رقاصك آن را هم باز كردم . تنها چرخ دنده هايش ماند . با كوك كردن آن ظرف چند ثانبه عقربه دقيقه شمار يك دور كامل مي زد .  عقربه شمار را به محور لحيم كردم و توسط تكه نخي آن را به شاتر دوربين بستم . با چرخش دقيقه شمار شاتر به پائين كشيده مي شد و به اين ترتيب صاحب يك دوربين اتوماتيك شدم . تنها يك كوك كردن مي خواست و يك خيز چند ثانيه اي . البته بعدها توسط آرميچر كوچكي كه به چرخ دنده ها وصل كردم به كمك چند متر سيم و يك كليد قطع و و صل مشكل زمان گرفتن عكس را حل كردم .

 

آبادان شهرخاطره ها

نویسنده: غلامرضا فردخواندن 25 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 02 خرداد 1397 ساعت 21:35
محتوای بیشتر در این بخش: « ترافیک رادیو آبادان و شباهنگ »

تماس با ما ( ارتباط مستقیم )

 

ایمیل: اینجا کلیک کنید

ارتباط با تلگرام: اینجا کلیک کنید

ارسال اس ام اس با گوشی:  اینجا کلیک کنید

منتخب

تنظیمات قالب

رنگ قالب

Cyan Red Green Oranges Teal

طرح بندی

وسیع جعبه قاب دار لبه دار
نمونه هایی برای طرح بندی : جعبه ، قاب دار ، لبه دار
بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها در سایت رضایت شما را از کوکی ها نشان می دهد. مشاهده جزئیات