دیدار دوستان قدیم

دیدار دوستان قدیم

 

جنگ ناخواسته توسط ابرقدرتها به دست عمال خود در منطقه به ایران تحمیل شد . بر خلاف خواسته آنها جنگ و تحریم ها واقعا نعمت بود . یکی از نعمتهای آن اثبات قدرت ایران و ایرانی بود . ما خواستیم و توانستیم . و اکنون پس از سالها پایان جنگ . شاهد قدرت نظامی ، اقتصادی ، علمی  و خیلی مسائل دیگر هستیم .

عده ای در ایام جنگ در آبادان ماندند و درحفظ شهر و زنده بودن شهر تلاش کردند . امام جمعه آبادان ، پیر بسیجیان ، جمی  و روحانی بزرگوار دهدشتی و خیلی های دیگر در کسوت روحانی ، ارتشی ، پاسدار ، بسیجی ، نیروهای مردمی ، و شاغلین ادارات .

با پایان جنگ ، بازگشت مردم به شهر آغاز گردید. از آنجا که اکثر مردم قبل از جنگ دارای خانه مستقلی نبوده و یا دارای منزل سازمانی بودند پس از بازگشت ناچار به تغییر در محل مسکونی خود گشتند . و کم کم با گذشت زمان از دوستان و همسایه های خود تقریبا بی خبر ماندند . شاهد بوده ام بعضی از افراد در سالیان اخیر مدتها در کنار هم  زندگی کرده اند بدون اینکه متوجه باشند قبل از جنگ همسایه و حتی دوست بوده اند .

 پیشنهاد می کنم مردم خوب و صمیمی آبادان در یک ساعت دریک روز معین در هرماه را به محل مسکونی خود در قبل از جنگ مراجعه کنند . فکر می کنم اتفاقات و برخوردهای جالبی را شاهد باشیم . مثلا ساعت هشت شب اولین پنجشنبه هر ماه چطور است ؟

 

آبادان شهر خاطره ها

نوبسنده: غلامرضا فردخواندن 5 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 02 خرداد 1397 ساعت 21:31
محتوای بیشتر در این بخش: تولدت مبارک »

تماس با ما ( ارتباط مستقیم )

 

ایمیل: اینجا کلیک کنید

ارتباط با تلگرام: اینجا کلیک کنید

ارسال اس ام اس با گوشی:  اینجا کلیک کنید

منتخب

تنظیمات قالب

رنگ قالب

Cyan Red Green Oranges Teal

طرح بندی

وسیع جعبه قاب دار لبه دار
نمونه هایی برای طرح بندی : جعبه ، قاب دار ، لبه دار
بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها در سایت رضایت شما را از کوکی ها نشان می دهد. مشاهده جزئیات