کار شناسایی کودکان کار و بدون هویت در آبادان آغاز شد
رئیس اداره آموزش و پرورش آبادان از آغاز کار شناسایی کودکان کار و بدون هویت در این شهرستان خبر داد.

اعظم قاسمی زاده ضمن اشاره به وجود ۸۰۰ کودک کار بازمانده از تحصیل در استان خوزستان افزود: از این گروه کودکان تعداد مشخصی در هر شهر ندارد به همین دلیل با کمک بهزیستی در حال شناسایی این کودکان در آبادان هستیم تا بتوانیم ضمن شناسایی آنها شرایط بازگشت آنان به مدارس را فراهم کنیم، به طور قطع توجه نکردن به این دسته از کودکان که به دلایل مختلفی مجبور از ترک تحصیل و انجام کارند می تواند آسیب جدی به جامعه وارد کند.

وی با بیان اینکه ساز و کارهای مشخصی برای بهره مندی بچه های بدون هویت که مادرانشان به دلایلی امکان گرفتن شناسنامه برای فرزندانشان را نداشته اند، مهیا شده اظهار کرد: این کودکان نیز می توانند پس از طی مراحل تعیین شده به فراگیری علم به طور رسمی بپردازند، انسداد مجاری بی سوادی یکی از وظایف اصلی آموزش و پرورش برای جلوگیری از ترک تحصیلی اجباری و غیر اجباری دانش آموزان است.

قاسمی زاده با اشاره به آمار قبولی دانش آموزان در کنکور سراسری تصریح کرد: پارسال ۳۷ نفر رتبه زیر هزار را کسب کردند و هفت نفر نیز رتبه ای زیر ۱۰۰ داشتند، آمار قبولی زیر هزار در سال تحصیلی ۹۴-۹۵ رشد ۱۸ درصدی را نشان می دهد و این در حالیست که این رقم در سال تحصیلی ۹۵-۹۶ به ۳۷ درصد بالغ شده است.

رئیس اداره آموزش و پرورش آبادان گفت: در دولت تدبیر و امید، یک انرژی و نفس تازه وارد آموزش و پرورش شد و در سطح مدارس شاهد رونق خوبی بودیم، تجهیزاتی که سالها دست نخورده باقی مانده بودند با کمک و حمایت خوب سازمان منطقه آزاد اروند تعویض شد، آبادان نسبت به سایر شهرهای استان در بحث تجهیزات و فضاهای آموزشی مدارس متحول تر شده است.

قاسمی زاده تامین و توزیع ۲۱۲ هزار جلد کتاب در شهرستان آبادن را یادآور شد و گفت: کار توزیع بسته های حمایتی در سطح مدارس انجام شد، ضمن آن هم کار تقسیم و توزیع بسته های ورزشی نیز در میان مدارس به پایان رسید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود حضور برخی معلمان در دوره های آموزشی آشنایی با روشهای تدریس کتابهای جدید الانتشار و انتقال این آموزشها به سایر معلمان افزود: امسال ۵ شرکت از سوی سازمان تاکسیرانی آبادان برای سرویس مدارس به آموزش و پرورش معرفی شدند که مدارس نیز با رعایت قوانین مربوطه با آنها قرارداد بستند.

وی در خصوص ایاب و ذهاب دانش آموزان روستایی نیز اظهار کرد: با رایزنیهای انجام شده با سازمان منطقه آزاد اروند، شورای شهر و شهرداری، مقرر شد تا شهرداری سرویسهایی را که سازمان منطقه آزاد در اختیارش قرار داده را برای این امر اختصاص دهد.

بدهی ۱.۲ میلیارد تومانی مدارس به اداره برق

رئیس اداره آموزش و پرورش آبادان همچنین بدهی یک میلیارد و ۲۰۰ میلیونی مدارس به اداره برق را یادآور شد و تصریح کرد: با پیگیریهای مستمر تاکنون ۵۰۰ میلیون تومان از کل مبلغ بدهی برق را پرداخت کرده ایم و قرار شد موضوع بدهی مدارس به اداره برق از طریق مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند در گفتگو با وزیر نیرو و ارائه راهکارهای عملی حل و فصل شود.

قاسمی زاده همچنین با تاکید بر لزوم راه اندازی واحد کارشناسی خاص ویژه مدارس در شهرداری گفت: در صورت راه اندازی این واحد امور مرتبط با مدارس بدون فوت وقت و به شکل ملموس تر و اجرایی تر دنبال و انجام می شود.
 
مرجع / مـهـر
خواندن 262 دفعه

تماس با ما ( ارتباط مستقیم )

 

ایمیل: اینجا کلیک کنید

ارتباط با تلگرام: اینجا کلیک کنید

ارسال اس ام اس با گوشی:  اینجا کلیک کنید

منتخب

تنظیمات قالب

رنگ قالب

Cyan Red Green Oranges Teal

طرح بندی

وسیع جعبه قاب دار لبه دار
نمونه هایی برای طرح بندی : جعبه ، قاب دار ، لبه دار
بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها در سایت رضایت شما را از کوکی ها نشان می دهد. مشاهده جزئیات