آغاز به کار کارخانه های فولاد کاوه و فولاد جهان آرا از ماه آینده

 آغاز به کار کارخانه های فولاد کاوه و فولاد جهان آرا از ماه آینده

قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند با بیان این که در بحث عمران و خدمات شهری و زیرساختی کارهای بسیار زیادی انجام شده است، گفت: در هفته گذشته با حضور مشاور رییس جمهور و دبیرشورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور از کارخانه فولاد کاوه بازدیدی انجام گرفت که این کارخانه از ماه آینده آغاز به کار می کند.

عبدالله کعبی، اظهار کرد: در هفته گذشته با حضور مشاور رییس جمهور و دبیرشورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور از کارخانه فولاد کاوه بازدیدی انجام گرفت که این کارخانه از ماه آینده آغاز به کار می کند و روزانه 600 هزار تن فولاد تولید خواهد کرد و همچنین در این کارخانه حدود 600 نفر بصورت مستقیم مشغول بکار می شوند.

وی افزود: کارخانه فولاد جهان آرا هم نیز با روزانه یک میلیون و 200 هزار تن تولید فولاد و اشتغالزایی 2000 نفر بصورت مستقیم از ماه آینده آغاز به کار می کند.

کعبی تصریح کرد: منطقه آزاد اروند در برابر مردم آبادان و خرمشهر احساس دین و تکلیف می کند و باید با کمک همه دستگاه های اجرایی به مردم خدمت شود تا شاهد حل مشکلات مردم منطقه و ایجاد اشتغال برای آن ها باشیم.

وی با بیان این که برنامه اصلی منطقه آزاد اروند خدمات رسانی به مردم منطقه است، گفت: منطقه آزاد به عنوان یک منطقه امن در سطح کشور می تواند با جذب گردشگر به ایجاد اشتغال در منطقه کمک کند.

کعبی، گفت: توسعه اقتصادی در آبادان و خرمشهر از اهداف اصلی سازمان منطقه آزاد اروند است و در این زمینه در طول چهار سال گذشته در منطقه 70 درصد کار فیزیکی و پروژه عمرانی انجام شده است.

قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند، تصریح کرد: از آغاز به کار منطقه آزاد اروند در گذشته 30 درصد کار فیزیکی انجام شده بود اما در طول این چهار سال 70 درصد کار فیزیکی و پروژه عمرانی در منطقه اجرایی شده است.

وی با بیان این که جذب توریسم باعث اشتغالزایی فراوان می شود، اظهار کرد: منطقه آزاد به عنوان یک منطقه امن در سطح کشور می تواند با جذب گردشگر به ایجاد اشتغال در منطقه کمک کند زیرا در قبال امنیت و آسایش مردم مسئول است.

کعبی عنوان کرد: در منطقه آزاد اروند چند هتل خوب و واحدهای اقامتی در حال احداث وجود دارد و همچنین توانایی و ظرفیت جذب گردشگر در این منطقه هست. سازمان منطقه آزاد اروند در بحث گردشگری با واحدهای اقامتی و دفاتر گردشگری همکاری خواهد داشت زیرا در این منطقه ظرفیت پذیرایی از اتباع خارجی وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: جاذبه های توریستی و گردشگری در منطقه آزاد اروند کم نیست اما این ظرفیت ها به مسافران و گردشگران معرفی نشده است. همچنین در روستاهای آبادان و خرمشهر بهترین جاذبه های تفریحی و گردشی وجود دارد که باید آن ها نیز معرفی شوند تا شاهد حضور گردشگران در منطقه باشیم.

منبع: دنیای معدن 

خواندن 602 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 10 مهر 1396 ساعت 19:00

تماس با ما ( ارتباط مستقیم )

 

ایمیل: اینجا کلیک کنید

ارتباط با تلگرام: اینجا کلیک کنید

ارسال اس ام اس با گوشی:  اینجا کلیک کنید

منتخب

تنظیمات قالب

رنگ قالب

Cyan Red Green Oranges Teal

طرح بندی

وسیع جعبه قاب دار لبه دار
نمونه هایی برای طرح بندی : جعبه ، قاب دار ، لبه دار
بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها در سایت رضایت شما را از کوکی ها نشان می دهد. مشاهده جزئیات