سه شنبه, 04 مهر 1396 ساعت 16:59

پالایشگاه روغن سازی آبادان ( ایرانول )

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

پالایشگاه آبادان یکی از دو پالایشگاه شرکت نفت ایرانول می باشد که در ضلع شرقی اروندرود و در مساحتی به وسعت 20 هکتار قرار گرفته است . شروع عملیات نصب این پالایشگاه در سال 1325 و راه اندازی نهایی در سال 1330و طراحی پایه آن توسط شرکت BADGER انجام شده است. این پالایشگاه با تجربه ای بیش از هفت دهه اولین تولید کننده روغنهای موتور و صنعتی در کشور می باشد که شامل واحدهای فورفورال ، واحد موم گیری و واحد رنگ بری می باشد که در طراحی اولیه، ظرفیت سالانه آن 25000 مترمکعب انواع محصولات بود.

واحد روغن سازی آبادان تا شهریور ماه سال 1359 فعال بود که به دلیل آغاز جنگ تحمیلی فعالیت آن به مدت 8 سال متوقف گردید.

بازسازی این پالایشگاه در ابتدای سال 1368 شروع و اوایل سال 1369 مجدداً راه اندازی و مورد بهره برداری قرار گرفت و در حال حاضر این واحد با ظرفیت 65 هزار متر مکعب روغن پایه سبک و یا 45 هزار مترمکعب انواع روغن پایه سنگین به فعالیت خود ادامه می دهد.

  • تولیدات این پالایشگاه جهت مصارف داخلی و صادرات:

    شامل انواع روغنهای پایه سبک و سنگین،اکسترکت جهت مصرف در کارخانجات ساخت دوده صنعتی و اسلاک واکس به عنوان خوراک اولیه کارخانجات پارافین سازی و مصارف صنعتی می باشد.

  • جایگاه ویژه صادراتی پالایشگاه آبادان:

    پالایشگاه روغن سازی آبادان این امکان را پدید آورده که محصولات خود را با رعایت کلیه ضوابط تعیین شده از طرف سازمانهای کشوری و بین المللی جهت صادرات تولید نماید. این پالایشگاه می تواند کلیه سفارشات صادر کنندگان روغن (روغن پایه، روغن موتور و روغنهای صنعتی ) را با رعایت استانداردهای بین المللی و تعیین شده در سفارش خرید، تولید نموده و این محصولات را به صورت بالک یا مظروف در اختیار خریداران قرار دهد.

    پالایشگاه روغن سازی آبادان در آینده ای نزدیک با راه اندازی تاسیسات پرکنی و نیز با ایجاد مخازن ذخیره مناسب ، بهره برداری از یک ترمینال مجهز ذخیره سازی ، نگهداری و اختلاط مواد شیمیایی مطابق استانداردهای شناخته شده و معتبر بین المللی در مجاورت اسکله های نفتی بندر ماهشهر، تسهیلات لازم جهت صادرات محصولات تولید شده و واردات مواد اولیه را تامین خواهد نمود.

    منبع: وب سایت پالایشگاه روغن سازی آبادان
خواندن 299 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 04 مهر 1396 ساعت 17:25

تماس با ما ( ارتباط مستقیم )

 

ایمیل: اینجا کلیک کنید

ارتباط با تلگرام: اینجا کلیک کنید

ارسال اس ام اس با گوشی:  اینجا کلیک کنید

منتخب

تنظیمات قالب

رنگ قالب

Cyan Red Green Oranges Teal

طرح بندی

وسیع جعبه قاب دار لبه دار
نمونه هایی برای طرح بندی : جعبه ، قاب دار ، لبه دار
بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها در سایت رضایت شما را از کوکی ها نشان می دهد. مشاهده جزئیات