سه شنبه, 04 مهر 1396 ساعت 17:03

شهرداری آبادان

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

شهرداری آبادان

شهرداری آبادان یکی از قدیمیترین شهرداری های کشور است که در سال 1304 تأسیس گردید. درجه شهرداری آبادان 11 و جمعیت این شهر تا سال 1359 قبل از جنگ تحمیلی (دفاع مقدس) حدود 500 هزار نفر بوده است که به دلیل حملات ددمنشانه و کور دشمن بعثی بسیاری از مردم این شهر مهاجرت کرده و به دلیل طولانی شدن جنگ تحمیلی و اشتغال در آن شهرها پس از پایان جنگ به آبادان برنگشتند.

براساس سرشماری سال 1390 جمعیت فعلی شهر آبادان 220/000 نفر و جمعیت سهرستان 300/000 نفر می باشد . شهرداری آبادان دارای سه منطقه شهرداری و 10 سازمان وابسته است. این شهر از سالیان دور دارای فرودگاه بین المللی، گمرک، اداراه بندر و کشتیرانی، منطقه آزاد تجاری اروند، مرکز صدا و سیما، پالایشگاه و پتروشیمی می باشد. شهرستان آبادان در مجلس شورای اسلامی دارای سه نماینده است که خود نشان از اهمیت این شهرستان بزرگ در جنوب غرب کشور دارد. فرمانداری شهرستان آبادان ویژه است و فرماندار آن همزمان، معاون اساندار خوزستان می باشد و حکم شهردار این شهر پس از پیشنهاد شورای اسلامی شهر توسط وزیر کشور صادر می شود. اعضای شورای اسلامی شهر آبادان نیز 13 نفر می باشند.

منبع: وب سایت شهرداری آبادان

خواندن 338 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 04 مهر 1396 ساعت 17:25

تماس با ما ( ارتباط مستقیم )

 

ایمیل: اینجا کلیک کنید

ارتباط با تلگرام: اینجا کلیک کنید

ارسال اس ام اس با گوشی:  اینجا کلیک کنید

منتخب

تنظیمات قالب

رنگ قالب

Cyan Red Green Oranges Teal

طرح بندی

وسیع جعبه قاب دار لبه دار
نمونه هایی برای طرح بندی : جعبه ، قاب دار ، لبه دار
بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها در سایت رضایت شما را از کوکی ها نشان می دهد. مشاهده جزئیات